top of page

Jyväskylän Kiinteistö Mestarit Blogi

Blogista löydät tietoa myynti ja vuokra kohteistamme.

Ilmoitamme myös isännöinti asioista.

Päivitetty: 25.2.

239 000 € | 94 m² | 3h + avok + s + p

Häkkiläntie, Rautalampi | Myytävänä Talassaari

Häkkiläntie, Rautalampi | Myytävänä Talassaari
Häkkiläntie, Rautalampi | Myytävänä Talassaari

Oletko haikaillut omasta saaresta . Tässä aivan upealla paikalla Konnevedellä idyllinen oma saari 2,250 ha , jonne on rakennettu 1990-luvulla jykevä hirsirakenteinen loma-asunto 94 m² , rakennusoikeutta on vielä runsaasti jäljellä vaikka toisen mökin rakentamiseen . Rakennukset hirsimökki , varasto/wc ja kellari ovat hyvässä kunnossa. Sähköt on .Saari on luonnonvaraisessa tilassa ja siellä on runsaasti puustoa. Matka mantereelle kestää muutaman minuutin mutta venepaikalle joka on lyhyen venekyydin päässä ( n. 10 minuuttia ) Pitkäpohjantien päädyssä Myhinpäässä . Venelaiturista mahdollista hankkia vene- ja autopaikka. Tähän kannattaa tutustua

Lisätietoja kohteesta


Eduskunta hyväksyi kesäkuussa hallituksen esityksen arvonlisäveron korotuksesta, jonka vuoksi Suomessa myytävistä tuotteista ja palveluista perittävä 24 prosentin arvonlisävero nousee 25,5 prosenttiin 1.9.2024 alkaen. Muutos vaikuttaa myös sopimusten verollisiin hintoihin.

 

Arvonlisäverolain muutoksesta johtuva arvonlisäverokannan korotus nostaa myös tarjoamien tuotteiden ja palveluiden hintoja. Arvonlisäverokannan muutos tulee näkymään kaikissa sopimuksissa.


Hinnastomme


1.9.2024 alkaen veronkorotus 25,5 prosenttiin näkyy Jyväskylän Kiinteistömesrait toistaiseksi voimassa olevien sekä määräaikaisten sopimusten, tuotteiden ja palveluiden verollisissa hinnoissa.

Arvonlisävero nousi 25,5 prosenttiin 1.9.2024
Arvonlisävero nousi 25,5 prosenttiin 1.9.2024

  • Kiinteistömestarit Facebook
  • Instagram
  • Kiinteistömestarit YouTube
  • Blogin RSS Syöte

Sivuilla  vieraillut

© 2025 Jyväskylän Kiinteistömestarit LKV

Ota yhteyttä meihin tai anna palautetta

Viesti lähetetty onnistuneesti

bottom of page